Fidss olarak Bankalara, Finans Kurumlarına (Faktoring, Leasing, Varlık Yönetimi Şirketleri) ve Bayii ağı geniş Kurumsal firmalara hizmet vermekteyiz.

Günümüzün rekabet şartları kurumların kar seviyelerini ciddi anlamda etkilemektedir. Dünya çapındaki ekonomik belirsizlikler satışları düşürmektedir. Dijitalleşme, iş süreçlerinin dijital dünyaya taşınması maliyetleri azaltmaktadır. Aynı çalışan adedi ile verimlikten dolayı kazançları artmaktadır.

Çalıştığımız kurumlara operasyonel verimliliklerini yukarıya taşımak için özel yazılımlar hazırlamaktayız. Bu yazılımlar ister kurum sunucularında isterse bulut üzerinde çalışabilmektedir.

Sicil Takip Sistemi

Kredi tahsis sürecinde ve sonrasında müşterimizlerimizin çalıştıkları firmalar hakkında çıkan sicil haberlerini günlük rapor halinde yollamaktayız. Bayilik veren firmalar , bayilerini bu sistem sayesinde yakından izleyebilirler.

Varlık Yönetim Sistemi

Bankalardan , Finans kurumlarından (faktoring, leasing) varlık yönetimi şirketleri tarafından devir alınan alacakların firma ortaklarının, kefillerinin yeni firmaların hakkında yapılan sicil gazetesi araştırmasıdır. Günlük rapor halinde yollanmaktadır.

Kredi Tahsis Mizan Sistemi

Bankaların , Finans Kurumlarının (faktoring, leasing) müşterilerinden gelen aranabilir pdf formatındaki mizan dosyaları bankacılık yazılımlarına uygun formata çevirilir, aktarımı gerçekleştirilir. Şubelerde yetkililer tarafından girilen mizan kalemlerinde harcanan zamandan tasarruf edilir. Bu çeviriler yapılırken mizan muhasebe kurallarına göre kontrol edilir.

Outsourcing, Dış Kaynak Kullanımı

Çalıştığımız kurumlarda çalışan maliyetinin yüksek olmasından dolayı, normalde kendi içlerinde yaptıkları işleri sipariş bazında yada sürekli olarak Fidss operasyon yetkilileri tarafından yapılıp teslim edilmesidir.

DashBoard, Kurum Yönetim Paneli

Yöneticiler için kurumun tamamının tek bir ekranda , kuruma uygun olarak tasarlanmış yönetim paneli aracılığı ile takip edilmesidir. Yöneticiler takip etmek istedikleri performans kritelerine göre ekranlarını oluşturabilirler. Rapor grupları oluşturabilirler.

Arşiv Yazılımı

Kurum içi evrakların yönetilmesi , arşivlenmesi için kuruma uygun özel yazılım yazılır.

Hakkımızda

14 senedir Finans dünyasının içindeyiz. Son 6 senedir müşterilerimize finansal teknoloji hizmeti alanında vermekteyiz. Sektörün hıza ve aynı zamanda kaliteli çalışmaya duyduğu ihtiyacın bilincinde olduğumuzdan sunmuş olduğumuz hizmetleri çeşitlendirmeye çalışmaktayız.

İletişim

Fidss Bilgisayar İletişim Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi